top of page

The Elements

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE

DRUM  &  FIGHT

  • Grey YouTube Icon

DRUM & FIGHT


To energetyzujące widowisko stojące na pograniczu teatru, muzyki oraz tańca, którego podstawą jest rytm, puls życia, połączony z jednym z najbardziej pierwotnych odruchów -  walką. 


Akcja spektaklu przenosi nas w fantastyczny świat, pełen tajemnic. To symboliczna podróż przez wirtualne przestrzenie, które zaskakują różnorodnością, sięgając do najgłębszych pokładów ludzkiej wyobraźni.

 

Jednym z głównych wątków historii jest energia, która powstaje w wyniku współdziałania  bohaterów, staje się w ich rękach narzędziem do przetwarzania rzeczywistości, kreowania świata i przetwarzania go, poszerzania jego granic, by sięgnąć w najbardziej zaskakujące rejony. Energia jest tu synonimem życia, ale także twórczości, kreacji.

 

Bohaterowie opowieści prowadzą widza przez kolejne odsłony opowieści i wraz z nim szukają możliwości i odpowiedzi, czy jest szansa na stworzenie czegoś nowego i ustanowienie takich wartości, które pomogą uczynić nowopowstały świat trwałym. Jako, że wypracowany uprzednio język komunikacji doprowadził do braku porozumienia, a czasem wręcz do walki, bohaterowie starają się wypracować nowy , bardziej abstrakcyjny  -  wykorzystując muzykę, dźwięki i poetykę ruchu.

Artyści widowiska z użyciem interaktywnych wizualizacji tworzą na scenie żywą choreografię, a zarazem scenografię – zsynchronizowani z efektami wizualnymi i dźwiękowymi, kreują przedstawiony świat "na żywo", niczym performerzy. Widowisko zrealizowane jest w niekonwencjonalnym stylu z wykorzystaniem multimediów oraz systemu dźwięku przestrzennego surround.


Scenariusz, reżyseria, muzyka

Marek Smok Rajss

 

Opieka literacka i współpraca przy projekcie

Ewa Szawul

 

Choreografia

Michał Adamowicz

Magdalena Konopek

Marek Smok Rajss

 

Konsultacja choreograficzna

Maciej Talik

 

Konsultacja aktorska

Ziuta Zającówna

 

Wizualizacje – animacje komputerowe

Krzysztof Wirkus

 

Montaż wideo

Piotr Słodkowicz

Kostiumy i stylizacja

 Anna Seręga

bottom of page