top of page

The Elements

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE

DRUM  &  FIGHT

  • Grey YouTube Icon

The Elements

To widowiskowy spektakl, utrzymany w stylistyce fluorescencyjnej, w sposób symboliczny ukazujący świat czterech żywiołów. Generatywne wizualizacje, z którymi współpracują artyści na scenie, stanowią nie tylko niezwykle widowiskową scenografię, ale pełnią też funkcję przewodnika – to z ich pomocą tancerze i muzycy odkrywają kolejne wirtualne światy.

Autorzy widowiska zdecydowali się na niezwykłe rozwiązanie narracyjne – połączenie cyfrowego świata z energią żywiołów, należących do świata natury. To zderzenie wydaje się niezwykle aktualne w nowoczesnym świecie, w którym często sfera natury i techniki łączy się w sposób naturalny, a w wyniku połączenia powstaje nowa jakość.

Przez kolejne odsłony widowiska prowadzą widza bohaterowie spektaklu – postaci częściowo ludzkie, a częściowo wykreowane wirtualnie –  granica ta wyraźnie się zaburza, często zaskakując widzów. Ingerencja bohaterów w przedstawiany na ekranie świat jest dotykalna – mogą kreować, przetwarzać, budować bramy do kolejnych odsłon cyfrowego świata, by przetworzyć go, ale również prześledzić jego wątki głęboko zakorzenione w naturze, które manifestują się często tylko z pomocą wirtualnych zabiegów.

Niezwykłe kostiumy i elementy scenograficzne utrzymane w estetyce fluo, barwne i zaskakujące wizualizacje i wysmakowana choreografia – jest prawdziwą ucztą dla ducha.

Całości dopełnia przejmująca, rytmiczna muzyka z motywami elektro, która mocno angażuje zmysły widzów i sprawia, że całkowicie ulegają czarowi iluzji.

Reżyseria, produkcja
Marek Smok Rajss - Wataha Drums

Animacje
ATOMYSTUDIO:
Sławek Fąfara
Kornelia Modrzejewska
Karol Jadach

Muzycy
Tomasz Marzec
Mateusz Sarapata
Andrij Vołynko
Marcin Wolski

Tancerze
Anita Szydłowska
Michał Adamowicz
Yelizaveta Janicka
Luiza Sczerbowska

Dźwięk, mastering
Marek Smok Rajss - 3D Sound Studio

Kostiumy i bodypainting
Anna Seręga

Współpraca przy produkcji
Ewa Szawul

 

bottom of page